דף הבית אודותינו שירותים מאמרים שאלות ותשובות צור קשר
 
     עיצוב ואפיון חווית משתמש  
 
    התאמת האתר לצרכי המשתמש
    ומיקסום יעדי האתר
 
     עיצוב אתרים  
 
    עיצוב אתרי אינטרנט מותאמים אישית
   אתרי תדמית, מסחר ועוד
 
     שיווק אתרים באינטרנט  
 
    פתרונות משולבים עבור שיווק במנועי
    חיפוש (SEM)
 
 
עיצוב אתרים, עיצוב חווית משתמש  
   

עיצוב פורטלים

פורטל מציג מידע, שירותים ואפליקציות שונות. תוך אפיון הפורטל, ניתן לחלק את הפורטלים לשניים: פורטלים הפתוחים לקהל הרחב ופורטלים פנים ארגוניים.  לאחר הגדרת אופי הפורטל, יש להמשיך ולאפיין אותו על פי הגדרת קהל היעד שלו, היקף וסוג התכנים ומה המטרות שתצעדנה את הפורטלים הללו קדימה. כך תוך איפיון אתר, יהיה זה קל להגדיר פורטלים פנים ארגוניים – יש להם קהל יעד מוגדר, וכך גם היקף התכנים וכיוון התפתחותו לפחות לשנה הקרובה. לפורטל הפונה לקהל הרחב ישנה צורה אמורפית, ויש לפתח מבנה שיוכל להתאים במדויק לצרכים.  

מיהם צרכני הפורטל ומהו ממשק המשתמש הרצוי?
בעוד לפורטלים הבנויים לשימוש הקהל הרחב יש קושי בהגדרת המכנה המשותף לצרכיו ועל כן קשה לספק אותם בבת אחת, לפורטלים פנים ארגוניים יש בסיסים משותפים רבים: החל מתחום העיסוק, מטען התרבות הארגונית וכן בחומרים המיועדים ומיוחדים לבעלי טווח גילאים מצומצם. כך למשל אם מדובר במשתמשים צעירים, יהיה נוח להשתמש בממשקים חדשים ולעניין אותם תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות שמושכות אותם. כמו בכל
הקמת אתר אינטרנט, יש לשקול איך לשלב את הפונטים בתוכו – מתחיל בתבנית הפונטית כפי שהיא משומשת על ידי התרבות התאגידית, וכן לשמור על פונטים ברורים מספיק (גדולים) כדי שלא יהיו מאמצים מדי לקריאה. תוך הגדרת ממשק משתמש, יש להגדיר את ההיררכיה והחשיבות של הנושאים – איפה ימוקמו, אזורי עבודה, קישורים חמים ועוד.

תחזוק של פורטלים
עבודת העיצוב אינה חד פעמית ומסתיימת באותו הרגע שבו מגישים מעצבי האתר את התוצאה לבעל האתר. יש לתחזק את האתר ולדאוג לשינויים בהתאם להתנהגות הגולשים ולנתח את תנועת הגולשים על פי אותו העיצוב, ולגרום על ידי עיצוב ואיפיון חווית משתמש שתגרום לאותו גולש לחזור לאותו אתר שוב ושוב.

 

מפת האתר | שאלות ותשובות | קישורים | מומלצים | הוספה למועדפים | צור קשר
כל הזכויות שמורות ל-U&I - עיצוב חויית משתמש, עיצוב גרפי, עיצוב אתרים ואפיון אתרים מתקדם. נשמח לספק לכם בפורטל שלנו, מידע מקיף וכולל על מגוון על תחום הנדסת האנוש
באינטרנט ועל פיתוח ממשקי משתמש אופטימלים לאתרי אינטרנט ויישומי מחשב שונים.